Барселона победи Бетис с 4:2 в мач от 21-я кръг на

...

Хеттрик на Феран Торес донесе успеха на Барселона над Бетис

Барселона победи Бетис с  4:2 в мач от 21-я кръг на Ла Лига.

Първото по-интересно състояние в дуела пристигна още в 4-а минута, откакто Иско подаде ужасно към Луиз Енрике, само че послединят не съумя да откри задачата. Ударът му от вътрешността на наказателното поле мина малко над напречната греда.

Десетина минути по-късно Педри стреля отсечено от наказателното поле, откакто получи високо подаване от Френки де Йонг, само че топката мина тъкмо над гредата на Руи Силва. В 21-а минута Педри даде пас по конец по широчина в наказателното поле и Феран Торес получи най-лесната задача - да чусне топката в опразнената врата - 1:0 за Барселона.

В 38-а минута Ламин Ямал сподели добра игра, като мина през двама бранители от ръба на наказателното поле и нанесе удар, който срещна лявата греда. В последната минута на постоянното време за първата част Роберт Левандовски се разписа, само че попадението бе анулирано заради засада. Положението бе прегледано с ВАР и с дълъг обзор гол не бе приет, а резултатът остана 1:0.

В 48-а минута Ламин Ямал пое топката в наказателното поле и нанесе отсечен удар, който се отби в дясната греда. Феран Торес бе най-съобразителен и съумя да чукне топката в мрежата съвсем от голлинията, откакто тя попадна в краката му от благополучен рикошет - 2:0 за Барселона.

Малко по-късно домакините имаха страховит късмет, като Абнер сервира положително центриране в наказателното поле, само че Иняки Пеня отби топката настрана, откакто се разтегна на дясната си страна и направи брилянтно избавяне. Фекир опита да направи добавка, само че не сполучи.

В 57-а минута Иско показва самообладание в наказателното поле, стреляйки от придвижване в горния десен ъгъл - 1:2.

Само две минути по-късно Иско означи втори гол с брилянтен удар в дясната част на вратата, откакто беше изведен в наказателното поле от великолепен прехвърлящ пас на Луиз Енрике - 2:2. Попадението първоначално бе анулирано заради засада, само че след разглеждане с ВАР, голът бе зачетен, а резултатът подравнен.

Десетина минути по-късно Витор Роке пропусна голям късмет от наказателното поле, откакто нанесе мощен удар от воле към вратата, само че настрана от дясната греда. В 76-а минута Луиз Енрике направи превъзходен самостоятелен рейд, като преодоля няколко противникови играчи и най-после шутира от границата на пеналтерияна, само че топката мина тъкмо около лявата греда.

В 90-а минута Жоао Феликс и Феран Торес взаимодействаха по прелестен метод, а португалецът бе открит на чиста позиция, като преодоля вратаря с удар в долния ляв ъгъл - 3:2 за Барселона.

Само две минути по-късно Бетис тотално рухна, а Феран Торес настигна подаване от Ламин Ямал след страхотна контраофанзива и от близко стреля красиво от придвижване - 4:2 за Барселона и хеттрик на Феран Торес.

Стартови сформира:

Бетис:  13. Руи Силва, 20. Абнер, 19. Сократис, 6. Херман Пецела, 2. Ектор Бейерин, 21. Рока Хунке, 22. Иско, 4. Джони, 38. Асане Диао, 11. Луиз Енрике, 12. Уилиан Жозе

Барселона:  13. Иняки Пеня, 3. Алехандро Балде, 33. Пау Кубарси, 4. Роналд Араухо, 23. Жул Кунде, 8. Педри, 22. Илкай Гюндоган, 21. Френки де Йонг, 7. Феран Торес, 27. Ламин Ямал, 9. Роберт Левандовски